logo

Приєднуйтесь до Черкаської обласної федерації SUP-веслування та серфінгу вже зараз!

Заповніть форму зв'язку і ми надішлемо всю необхідну інформацію на електронну пошту

Відкривай світ спорту та пригод

Top

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

SUP- руху Черкаського регіону на 2019-2020 рр.

Чому SUP?

SUP (stand up paddling) або веслування стоячи – це молодий вид спорту, який набув шаленої популярності в світі протягом останніх років.

Історично SUP виник як різновид традиційного хвильового серфінгу з веслом. Але наразі цей вид спорту активно розвивається не лише в динаміці хвиль, але й у більш спокійних рекреаційних умовах.

В чому переваги SUP-веслування:

 • легко починати навчання, не потребує особливих спортивних навичок;
 • фізичний розвиток (тренування на SUP-дошках розвиває вміння тримати баланс, тримати себе в чудовій формі, завдяки фізичному навантаженню);
 • універсальність (гребля, серфінг, йога, фітнес, вінд-серфінг, перегони, подорожі, сплави по гірських річках, родинний відпочинок).

Чому Черкаси?

Черкаси –

спортивне місто, відоме своїми талановитими спортсменами, олімпійськими чемпіонами та призерами престижних спортивних змагань, які представляють Україну на міжнародній арені.

277 944

Населення міста (станом на 2018 рік).

36 шкіл

комунальної власності міста, в яких навчається 24 339 учнів.

Річка Дніпро –

потужний тренувальний майданчик для успішного розвитку САП-руху в Черкасах та області.

181 річка

на території області. Найбільші з них: Дніпро, Рось, Супій, Вільшанка, Тясмин, Сула, Гірський Тікич, Гнилий Тікич, Ятрань є привабливими туристичними маршрутами.

Хто ми?

За один сезон було проведено близько 20 заходів, спрямованих на популяризацію цього виду спорту, що активно розвивається в Україні за останні роки. Серед них Черкаський міський фестиваль спорту до Дня Незалежності, де наша локація була серед найбільш відвідуваних.

Наша команда є однією з найбільш активних серед інших міст, адже крім заходів ми займаємося тестуванням спорядження для таких брендів як RedPaddleCo та першого вітчизняного бренду Rapid. У цьому напрямі ми є першими в Україні.

Статистика за сезон

Літо 2018

20
Заходів

спортивні табори, навчальні та рекреаційні запливи

800
Учасників

від немовлят до пенсіонерів

20
Партнерів

з регіональних осередків САП-руху України

Що далі?

6 грудня 2018 року засновники Dnipro SUP Team зареєстрували “Черкаську обласну федерацію САП-веслування та серфінгу», що має статус громадської організації.

Крім сприяння розвитку SUP-веслування та серфінгу регіону, наша організація додатково включає у мету своєї діяльності такі аспекти:

Спортивний аспект

 • Сприяння розвитку професійного спорту, підготовка і захист інтересів спортсменів — членів Організації.
 • Сприяння розвитку спортивної творчості, надання допомоги дитячим спортивним організаціям, сприяння в діяльності спортивних і туристичних клубів, команд, освітніх установ і центрів.
 • Співпраця з зарубіжними партнерами і міжнародними організаціями, об’єднаннями та асоціаціями, сприяння встановленню контактів з ними.
 • Сприяння та участь в організації і проведенні міських, районних, обласних, національних і міжнародних спортивних змагань, туристичних заходів.
 • Участь у створенні і роботі міських, районних, обласних, національних і міжнародних спортивних та інших об’єднань.

Організація Першого Національного Чемпіонату з веслування на SUP-драконах

Уже близько місяця наша команда спільно з представниками САП-спільноти Києва, Харкова, Запоріжжя, Дніпра та Івано-Франківська займається розробкою регламенту та концепції Першого Національного Чемпіонату з веслування на SUP-драконах.

Даний захід планується проводити етапно як Кубок вищеперелічених міст, серед яких і Черкаси. Фіналом його буде спонсорська підтримка команди-переможеці на Кубку світу, що проходитиме в серпні в Австрії.

Національний чемпіонат проходитиме як складова міських спортивних САП-фестивалів, що відбудуться у кожному з міст учасників. Ці фестівалі ставлять за мету не просто провести змагання, а ознайомлення містян з САПом не лише як зі знаряддям для фізичного розвитку особистості, а й універсальним засобом для здорового відпочинку та подорожей.

Упродовж 2018 року було більше 10 Всеукраїнських заходів, де САП-бординг виступав окремою дисципліною.

Тож у наступному сезоні ми починаємо підготовку спортсменів до участі у Всеукраїнських змаганнях з греблі на дошці стоячи та до участі в Світовому чемпіонаті з перегонів на САП-дошках дракон в Австрії.

Для цього вже передзамовлено необхідне спорядження, яке прибуде до Черкас у квітні 2019. Окрім цього, з весни команда матиме кілька САП-дощок для джуніорів, що дасть змогу популяризувати цей вид спорту серед дітей молодшого та шкільного віку.

Організація дитячо-юнацької САП-школи

 • Впровадження та реалізація фізкультурно-спортивних, реабілітаційних та соціальних програм.
 • Вивчення водних туристичних можливостей регіону, розробка та впорядкування водних туристичних маршрутів.
 • Організація екологичних рейдів.

Соціальний аспект

Реабілітаційні та соціальні заходи

 • Безкоштовні реабілітаційні заняття для  ветеранів АТО.
 • Безкоштовні просвітницькі заняття для учнів освітніх та спортивних установ.
 • Прокладення та маркування туристичних маршрутів.
 • Створення водних еко-стежок.
 • Популяризація Черкащини як туристичного регіону.
 • Організація екологічних експедицій та заходів. Дніпро, Рось, Тясмин – це все перлини нашого краю, які стають все більше занедбаними. Наша мета у цих експедиціях показати всю красу природи рідного краю та наслідки, які ми маємо від власної недбалості. З цією метою планується проведення ряду еколочних рейдів локаціями області (Малосмілянський кар’єр, озеро Бучак, річка Тясмин).

Представницький аспект

 • Бути організацією, що представляє обласне співтовариство SUP-веслування та серфінгу, що здійснює роботу по розвитку і зміцненню зв’язків та контактів з аналогічними обласними, всеукраїнськими, міжнародними та іншими спортивними федераціями, організаціями, асоціаціями.
 • Представляти Черкаське регіональне співтовариство SUP-веслування та серфінгу в національному органі виконавчої влади в галузі фізичної культури та спорту, інших державних органах, органах місцевого самоврядування.
 • Сприяння взаємодії та співробітництву між суб’єктами SUP-веслування, запровадження виваженої єдиної політики розвитку та популяризації сучасного SUP-веслування та серфінгу в Україні.